Pracovný deň s Bioeconomy clusterom
Nitra
18.10.2023

Pracovný deň s Bioeconomy clusterom

Publikované: 6. novembra 2023

Boli sme pozvaní na pracovné podujatie organizované BEC a Inštitútom znalostného pôdohospodárstva a inovácií (IZPI), ktoré malo tri časti:

Dopoludnie bolo venované budovaniu siete demonštračných fariem na Slovensku v rámci projektu EÚ „Climate Farm Demo“ (https://bioeconomy.sk/en/climate-farm-demo/) , ktorý má vyhľadať originálne farmy, sledovať a otestovať priamo ich inovatívne riešenia v oblasti poľnohospodárstva a klímy. Prostredníctvom jedného z našich pridružených členov, bude mať v sieti CFD zastúpenie aj Hemp Cluster.

Na poludnie sa uskutočnilo valné zhromaždenie Bioeconomy clustera, s ktorým máme obsahové aj členské prepojenie cez Konopné družstvo. Poobedná časť bola venovaná budovaniu biohospodárskeho hubu na Slovensku a následnej diskusii. Zástupca sekcie stratégií Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, predstavil aktuálny stav Cestovnej mapy obehového biohospodárstva, v ktorej sme činní v jednej tématickej pracovnej skupine. Mali sme možnosť vidieť inšpirácie z holandskej Univerzity Wageningen, prepojenia biohospodárstva s inými iniciatívami a možnosti medzisektorovej spolupráce.

Zdieľajte na sociálnych sieťach